Bron za Joba Stoparja na geografski olimpijadi v Quebecu

Tekmovalni del 15. geografske olimpijade v Quebecu se je končal. Naši tekmovalci so dostojno zastopali Slovenijo na vseh dogodkih: tekmovalnih in obtekmovalnih – predstavitvi plakata, kulturni predstavitvi domovine in prostočasnih dejavnostih.

V tekmovalnem delu je Job Stopar z gimnazije Kranj osvojil bronasto medaljo, ostali tekmovalci naše ekipe pa potrdilo o uspešnem opravljenem tekmovanju. Konkurenca je bila najmočnejša do sedaj, saj sodelovalo 43  držav kar je največje število v zgodovini tekmovanj.

Dva tekmovalca in mentorica z ekskurzijo raziskujejo območje Quebeca, dva pa sta se včeraj, skupaj z državnim koordinatorjem geografskih tekmovanj, vrnila domov.

Bronasta medalja, ki jo je osvojil Job Stopar. Predstavitev plakatov; Slovenci so se odločili za soline.

Naša ekipa skiupaj s tekmovalci Hrvaške in Srbije.

Spominski posnetek ekipe z mentorico pred tipičnim avtobusom.

Novico pripravil: Danijel Lilek